Mobilya İmalatı

Mobilya İmalatı

 

Yenilikçi ürünleri, zarif görünümü ve akıllı tasarımı ile Beray Mobilya koltuk takımı modelleri, evinizin daha şık görünmesi için kolaylık sağlar.


• Koltuk Takımları
• Köşe Takımları
• Salon Takımları

 

Mobilya tasarımı için, tasarım yöntemi ile oluşturduğumuz önerilerin seçimi için değerlendirme safhasında öngörülen işlevsellik, güvenlilik, ekonomiklik vb. etkenleri aşağıdaki şekilde olduğu gibi teknoloji, orijinallik, görsellik (Estetik), ekonomiklik ve işlevsellik etkenlerinin bileşimi olarak kabul edebiliriz el tasarımda, dolayısıyla da mobilya tasarımda adım adım uygulanması gereken yöntemdir.

 

Mobilya Tasarım Fikirleri İşlevsellik (Fonksiyonellik) : Mobilya, yer aldığı mekanda, kendisinden beklenen amaçlan noksansız yerine getirmelidir. Bunu gerçekleştirebilmesi için de kendinden önceki benzerlerinden daha üstün özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanması yararlıdır.

 

Mobilya Tasarım Teknoloji : Mobilya ve yapı elemanları üretim tekniklerinin en gelişmiş olanları ile üretilmeli ve strüktürün (yapının) oluşmasını sağlayacak gerek kalıcı tespit, gerekse hareketli bağlayıcıların (tutkallar ve menteşeler) en gelişmiş ve güvenilir olanlar ile yapılmalıdır.

 

Mobilya Tasarım Modelleri Orjinallik : Mobilya kendinden önce yapılmışlarla karşılaştırıldığında mutlaka yeni olmalıdır. Çağının kültür verilerini (çizgi, şekil, boyut, renk) gibi özellikleri ile yansıtmalıdır. Kesinlikle kopya olmamalıdır.

 

Mobilya Tasarım Markaları Estetik (Görsellik) : Mobilya, yer aldığı mekan içinde yaşayan insanın beğenisi kazanacak, ona sahip olma zevki ve heyecanını verecek, estetik özelliklere ulaşabilecek üstün bir tasarım ürünü olmalıdır.

 

Tasarımda bu seviyeye ulaşabilmek için, üstün bir yaratma gücünün, (insanın yetenekli yaratması) sağlıklı ve üstün seviyeli bir eğitimle ve geniş olanaklarla tam bağımsız bir düşünme ortamı gereklidir. Bu özelliklerin bir veya bir kaçının gerekse seviyelerinin düşük oluşu tasanın olgusunun da kalitesizleşmesi demektir.


 

Öne Çıkarılanlar

Köşe koltuk takımları seçimi yaparken odanızın diğer mobilyalarının da dekor

Yenilikçi ürünleri, zarif görünümü

Yatak odalarının tasarımları kadar modernliği de önemlidir. Evlerinizde hem kullanı

Yemek odası takımı tarz olarak sizi yansıtır ve orada zaman geçirmeyi daha keyifl

Yorumlar

Yasemin K.

Sorduğum her ürünle ilgili çok ayrıntılı bilgi verildi ve hatta bu kadar bilgili ve işini severek yapan bir firmayla ilk defa karşılaştım desem yeri. Teşekkür ederim herşey için.

5 Yıldız

Merve Y.

Kalitenin adresi 10/10 Keyifli bir alışveriş tamamladım şiddetle tavsiye ediyorumm

5 Yıldız